Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 4 perc

Tisztelettel kérdezem? Gondolnak-e arra, hogy az étkezésünkhöz használt, minden harmadik falat étel, a méhek munkájának köszönhető? Nem ismerünk még egy olyan közösséget, mely ennyire szolgálna bennünket.

SZELEK HAVÁBAN, azaz április 22-én volt a Föld napja, emlékeztünk arra is, hogy a vadon élő, és a tápláléknövények 90%-a a rovarok, – ezen belül a méhek – beporzásával szaporodik.
Április 30-án a Méhek Napját ünnepeljük.
ÍGÉRET HAVÁBAN, május 20-án a Méhek Világnapját ünnepeljük.

Tisztelettel hívok mindenkit együttgondolkodásra.
A méhek példásan viszonyulnak a világhoz, senkinek nem okoznak kárt. Nem esznek meg senkit és semmit. Ellenkezőleg, ők maguk a táplálék bizonyos parazitáknak, illetve a madaraknak. Ugyanakkor nélkülük a beporzás nem működik, így az ökoszisztéma elengedhetetlen lényei.

Az emberi társadalmak igyekeznek komplex rendszerekben gondolkodni. Ideig-óráig tartó elméleteket tudunk létrehozni. De nem tudunk kellően odafigyelni, hogyan működik a világ legjobb élő közösségi modellje. Az is csodálatra méltó, hogy sikerült a méheknek megoldaniuk sok szociális és társadalmi kérdéskörhöz tartozó feladatot egy korlátozott térben. Ide tartozik például az élelmiszer-készletek tárolása, azok megvédése. Példaértékű a tisztaságuk, hiszen akár egy ötvenezer főt számláló népes családban is megoldják a táplálék- és a kommunális hulladék megfelelő raktározását, szállítását, a szennyvízelvezetés rendszerét.

Az átalakulás, transzmutáció misztériuma is körül lengi a méheket, hiszen a petéből 21 nap alatt kifejlett dolgozó méh lesz. A méhanya a halhatatlanság szimbóluma, mivel ötvenszer-hatvanszor tovább élhet, mint a dolgozó méhtársai. Az újjászületés misztériuma is, hiszen a méhkirálynő metabolikus terhelése rendkívül magas. Testsúlyának többszörös tömegét képes petékből naponta lerakni. Mi lehet az az elixír, amely erre őt képessé teszi? A szorgalom mintaképei, hiszen napkeltétől napnyugtáig szorgoskodnak a virágokon, és este még a kaptárban is.

Az alázat példaképei, hiszen a család érdekében képesek még az életüket is feláldozni. A hierarchikus rend megnyilvánulásai: például a dajkaméhek, melyek gondozzák a kicsinyeket, a szállítók, melyek a nektárt hordozzák, gyűjtik és szállítják. A szellőztetők az egyenletes légellátást biztosítják, a  kapuőrök vigyáznak, hogy csak a családhoz tartozók jussanak be. Valószínűleg ezek a csodálatos együttműködési kapcsolatok hozzák létre azt a nehezen szavakba önthető hangulatot, amely a pihenés, a munka, a hatékonyság és a költészet együttes érzetét kelti.

Méltán ihlette meg a bölcseket, amikor a „Tejjelmézzel folyó Kánaán„-ról írtak, vagy „Napisten könnyei”-nek, „Folyékony arany”-nak is hívták a mézet. Az emberiség sajnos ezeket sem becsüli.

Mindezt veszélyeztetik az alacsony és magas frekvenciájú elektromágneses mezők által gerjesztett sugárzások. A zavaró mezők terhelése következtében a méhek tájékozódási, tanulási képessége csökken. Az utóbbi évtizedekben ijesztően növekedett ez a fajta környezetszennyezés. A haditechnikai fejlesztések, az 5G-s hálózatok telepítése, beláthatatlan következményekkel fog járni. Gondoljunk arra, hogy a méhek agresszivitása megnövekedhet, ezáltal az embereket és a rovarok közül a legsegítőbbnek számító méheket egymásnak fogja fordítani.

A mostani járvány idején is segíthetnek a méhek.
A méz, a virágpor, a propolisz, a méhpempő is rendelkezik olyan kutatási háttérrel, melyek vírusellenes hatásukat bizonyítják. A súlyos légúti tünetek esetében is gyógyírként használnak. Serkentik az immunrendszer erősítését, valamint a veleszületett és a tanult  immunválaszokat.

A mézben található flavonoidok és azok származékai vírusellenes hatást mutatnak. Célirányos vizsgálatok alapján, a mézben és a propoliszban található vegyületek gátlóan hatnak a koronavírus kulcsfehérjére, csökkentve annak szaporodási képességét. Egy közel 900 fős randomizált, kontrollált vizsgálat egyértelműen bizonyította, hogy a méz szájon át történő alkalmazása jelentősen csökkenti a köhögés súlyosságát, hevességét és időtartamát. A méz mellett a propolisz is ígéretes a védekezésben. Az egyik tanulmányban 260 hörghurutos beteget kezeltek 24 napon keresztül, és a propoliszkivonatos sóoldatok gyorsabb és hatékonyabb javulást értek el. Lehetne folytatni a sort virágporral, méhpempővel, de erre a cikk rövid terjedelme miatt nincs lehetőség.

Összegezve: a méhészeti termékek eredményesek nemcsak a felsőlégúti tünetek kezelésében, de az immunrendszer megfelelő védekezésének kiépítésében is.

A MÉHEK ADTA CSODÁLATOS KÉSZÍTMÉNYEK
• Méhméreg nélkül az ideggyógyászat érzéstelenítői nem tudnának létezni.
• A méhviaszt a kozmetika és bőrápoló ipar használja.
• A Propolisz, a sterilizálás, fertőtlenítés, gyulladáscsökkentés mestermunkája és példaképe.
• Virágpor, amely a növények átörökítő anyagait tartalmazza, és a legharmonikusabb aminosav-koncentrátum.
• Méhkenyér, a virágport a lépekben érlelik, tejsavas erjesztéssel fermentálják, és az emberi fogyasztásra is alkalmassá teszik.
• Méhpempő, eddigi ismereteink szerint a legtökéletesebb aminosav és hormonkoktél, a szépségipar titkos fegyvere.
• A kaptárok levegője, mely a légkondicionáló és légcserélő rendszerek csúcsaként működik.
• Különböző légzőszervbeli problémák kezelésére lehet alkalmazni.
• A méhek által keltett zúgás, hangterápia, mely relaxációs állapotot tud létrehozni, és a legjobb nyugtatóként működik. Ideges állapotban nem is lehetne a méhek közelébe jutni.
• A lépesméz, mely a friss, éppen megérett méz és a viasz csodálatos keveréke.
• Méz, számtalan mézfajtát ismerünk, a virágokról gyűjtött nektárból készül, de a köznyelv ide sorolja a fenyőmézet is, mely nem nektárból készül, hanem a fenyőfákon élő kis állatkák megfejésekor képződő finom szirupos anyag megnyilvánulása.

Akit bővebben érdekel a téma, keressen bennünket:

Daróczi Zoltán
terapeauta
Népi Gyógyászatunk Jövőjéért Alapítvány elnöke
Magyar Integrativ Medicina Szövetség alelnöke
mandala@termeszetesgyogymodok.hu
www.termeszetesgyogymodok.hu
06-30-963-1635

***                    ***                    ***                    ***

Ha tetszett a cikk, kérjük támogasd A rák ellen, az emberért, a holnapért! Társadalmi Alapítvány munkáját, hogy tovább működtethessük az Életigenlők rákellenes médiaportált, kiadhassuk az Életigenlők magazint, rákszűréseket szervezhessünk, onko-segítő telefonos tanácsadással segíthessünk! A rák ellen… Alapítványról a rakellen.hu weboldalon találsz bővebb információkat, pénzbeli támogatás a 11713005-20034986-00000000 számlaszámon, 1%-os rendelkezés május 20-ig a 19009557-2-43 adószámmal lehetséges. Köszönjük!

eletigenlok.hu

Similar Posts