Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 3 perc

A Bambiland megálmodóját, Tóth Zoltánt arra kértük mesélje el, hogyan kezdett őzeket tartani és hogyan született az ötlet az állatpark kialakítására, mi a célja?

Az ötlet valahol még a tanyasi időszakomból származik, ahol gyerekként Apajpusztán a nagymamám megmentett egy elütött őzet, aki ott gyógyult az istállóban. Ez meghatározó élmény volt nekem.

Valahol mélyen benn maradt a fejemben. Akkor éledt újra az élmény bennem, mikor megláttam a neten, hogy őzeket ment több állatkórház, vagy vadmentő szervezet. Egyik ismerősöm dolgozott az egyik ilyen helyen és azt mesélte, hogy túlterhelt a kórház és nem tudnak már mit tenni. Akkor felmerült bennem, hogy segítsek és felajánlottam magam, mivel van nagy területem.

Ezeket az őzeket gondosan kellett ápolni, 4 óránként kecsketejjel etetni, de szépen cseperedtek. Közben kiismertem az összes jogszabályt, és a végén a vadaspark mellett döntöttem, ami elképzelhető, hogy később állatkert lesz. Mindenesetre a neve Bambiland lett.

A bambiknak van egyfajta különleges hatása az emberekre. Egyrészt sokan szerették meg a meséből az ártatlan őzeket, a tisztaság, az ártatlanság példaképei, mások meg tudják, hogy az őzbakok, akár ölnek is. Egy biztos! Mikor picik, mindenkiből a megmentés érzését váltja ki, főleg ahogy csipognak, mint egy kis vércse.

Pont ez az oka, hogy felkapkodják őket megannyian, ami után csak akkor nem utasítja el az anyjuk, ha fűvel be van dörzsölve. Ezt minél több emberrel tudatni szeretnénk, ezért is fontos a tudatos állatbarátságról beszélni. A BAMBILAND ehhez a tudatformáló tevékenységhez is jó színhely lesz.

Rengeteg tapasztalatom lett az őzekről, mire érzékenyek, hogyan reagálnak, és abban is, hogy másokra hogyan hatnak mentálisan. Volt olyan autista gyermek, aki elnevette magát, amikor a kis őz megcumizta a fülét, aki addig nem evett, de onnantól igen. Mennyire jól hatottak egymásra ember, állat együtt. Aztán volt olyan felnőtt hölgy ismerősöm, aki az őz viselkedésében meglátta saját személyiségének gyökerét, és amikor ezt felismerte, onnantól határozottabb életvitele lett.

Ebből fakadóan indult el az a gondolat is, hogy kutatásokat indítanánk az alapítványunkkal, mivel az őzek a tapasztalat szerint terápiás hatással lehetnek az emberekre. Belőlem is kiedzették a túlféltést, mert azt figyeltem meg, ha aggódok értük, akkor gyengülnek. Valahogy megérzik rajtam az állapotom, és akkor erősödnek fel, ha én stabil vagyok. Hihetetlen volt ezt is megtapasztalni.

Fel is merült a tapasztalás során, hogy nincs semmilyen jogszabály a kis, árván maradt őzekre, mert nyilván azzal a vadászok nem sok mindent tudnak kezdeni, de még konkrét mentésükről szóló szabályzat nincs, pedig a mentésük, ha szakszerű, akkor egy új esélyt adhat nekik.

Hamarosan megnyílik Bambiland nálam Pécelen, minden korosztálynak lehet majd látogatni, terveink szerint a rászoruló családok számára térítésmentessé tesszük az ismerkedést az állatokkal.

***                    ***                    ***                    ***

Ha tetszett a cikk, kérjük támogasd A rák ellen, az emberért, a holnapért! Társadalmi Alapítvány munkáját, hogy tovább működtethessük az Életigenlők rákellenes médiaportált, kiadhassuk az Életigenlők magazint, rákszűréseket szervezhessünk, onko-segítő telefonos tanácsadással segíthessünk! A rák ellen… Alapítványról a rakellen.hu weboldalon találsz bővebb információkat, pénzbeli támogatás a 11713005-20034986-00000000 számlaszámon, 1%-os rendelkezés május 20-ig a 19009557-2-43 adószámmal lehetséges. Köszönjük!

eletigenlok.hu

Similar Posts