Kérjük, egy megosztással támogasd portálunkat!
OLVASÁSI IDŐ KB. 3 perc

Már forgatják azt a hazai gyártású filmet, ami napjaink társadalmainak egyik jelentős problémáját mutatja be. Anya-gyermek, gyermekanya kapcsolódásának és nem kapcsolódásának epikai műve sokszor realista, sokszor szürrealista megközelítéssel. Széles spektrumon mozog a film, ahogy az életünk minden napja.

A szélcsengőkben eltérő nagyságú rudak vannak, amelyek egyszerre mozdulnak egy helyzetben. Az általuk kiadott hang más és más. Mégis az együttes hangzásuk egy nagyon különleges hangzást ad, egy játék. A szélcsengő olyan, mint az emberek. Különböző hangokon, különböző nyelven beszélünk, mégis csak együtt tudunk emberek maradni. Együtt tudunk jól „hangozni”. Tudjuk, hogy ha valaki sokáig elszeparáltan él, az szellemileg, testileg, lélekben leépül.

A legkiszolgáltatottabbak az idős és gyermeki élethelyzetünkben vagyunk. De állandóan ki vagyunk szolgáltatva a szeretteink elfogadásának, támogatásának, de a környezetünk elfogadásának is. Az elidegenedés sajnálatos társadalmi probléma. Ismeretes, hogy mennyi család esik széjjel piszlicsáré dolgok miatt, mert pl. más műanyag ételhordót ad vissza a rokon, más foglalkozást választ a gyerek, mint amit a szülők kitűztek neki célul, máshoz mennek hozzá, vagy vesznek el a gyerekek, mint amit a szülő jónak vél, hányan nem beszélnek egymással családtagok évekig, mondvacsinált „tyúkperek” miatt. Holott a beszéd, a megbeszélés megoldaná a konfliktusukat.

Az el nem fogadás, mint társadalmi probléma megoldása, a család, a keresztény kultúra, a jézusi kereszt cipelése, a megváltás emberi keresése, az emberek egymás iránti szeretete és elfogadása, az abortusz témája, annak érintése, a kinek van joga az élethez témakör feszegetése, mind-mind a film kérdéseket felvető didaktikus célja.

A filmben statiszták szerepelnek, akik a szociális otthon lakóit játsszák, egy anya, aki nem tudja elfogadni a gyerekét és az ő döntését, egy transznemű lány, akinek hiányzik az elfogadás, pszichiáterek, hozzájuk jár az anya és a lány, nem egy időben, nem egy helyre, de mégis valahogy olyan, mintha a helyek és az időintervallumok összemosódnának. Anya-gyermek, gyermek-anya kapcsolódás és nem kapcsolódás epikai műve ez a film sokszor realistán, sokszor szürrealista megközelítéssel.

A film széles társadalmi kört szeretne megszólítani azzal a céllal, hogy ne felejtsük el a szülői szeretetet és elfogadást, a család összetartó erejét, a gyerekeink segítését, és az élet dicsőítését. Az élet tisztelete, a megbocsájtás és az elfogadás a hagyományos keresztényi értékeink közé tartoznak, az európai kultúránk részei. Ezek örök értékek és örökké szem előtt kell, hogy tartsuk őket!

A Szélcsengő című filmet a socialmédia felületen összegyűlt pénzadakozásból valósítják meg, a megvalósításhoz jelentős támogatást adott a Német Nagykövetség, és a Hórusz Kft. Elkészítésében nemzetközileg elismert szakemberek a legmodernebb technikák felvonultatásával vettek részt. A 12-15 perces kisjátékfilm forgatása megtörtént, az utómunkák 2024. február-márciusban fejeződnek be. Utána az alkotók szándéka szerint fesztiválokon szerepel a film, illetve rövid részletek bemutatásával beszélgetéseket is terveznek országosan.

Rendező: Tusor Bálint
Forgatókönyvíró: Mangó Gabriella

A ZOOM Egyesületet, és a Szélcsengő c. film megvalósítását támogatni az OTP 11739030-20057963 sz. számlaszámon tudja, aki elkötelezett a társadalmi problémák felszínre hozásában, és a szélesebb körű megoldáskeresésben.

***                    ***                    ***                    ***

Ha tetszett a cikk, kérjük támogasd A rák ellen, az emberért, a holnapért! Társadalmi Alapítvány munkáját, hogy tovább működtethessük az Életigenlők rákellenes médiaportált, kiadhassuk az Életigenlők magazint, egészségfesztivált, konferenciákat szervezhessünk, onko-segítő telefonos tanácsadással segíthessünk! A rák ellen… Alapítványról a rakellen.hu weboldalon találsz bővebb információkat, pénzbeli támogatás a 11713005-20034986-00000000 számlaszámon, 1%-os rendelkezés május 20-ig a 19009557-2-43 adószámmal lehetséges. Köszönjük!

eletigenlok.hu

Similar Posts